HendekTE Sizlerle

Meral Akşener Yarın Hendek’te

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener yarın Hendek’te esnaf ve vatandaşlarla buluşacak.

İyi Parti Hendek İlçe Teşkilatından yapılan açıklama, “Genel Başkanımız sayın Meral Akşener, 27 Ocak 2021 Çarşamba günü Saat: 16.00’da Hendek Cumhuriyet alanında Hendeklilerle beraber olacaktır”

Akşener’in Sakarya ve çevre ilçelerinde bir takım ziyaretleri olacak.

Kısa bilgiler…

Meral Akşener 25 Ekim 2017’de arkadaşlarıyla birlikte İYİ Parti’yi kurdu ve 26 Ekim 2017’de İYİ Parti Genel Başkanı olarak seçildi.

24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilleri Genel Seçimleri sürecinde, Türk siyasal tarihinin, milletin imzası ile doğrudan Cumhurbaşkanı adayı gösterilen ilk ve tek kadın oldu.

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünü bitiren Meral Akşener, doktorasını Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde tamamladı.

Yıldız, Kocaeli ve Marmara üniversitelerinde öğretim üyesi olarak ders verdi. Kocaeli Üniversitesi’nde İnkılap Tarihi Bölüm Başkanlığı görevinde bulundu. Zübeyde Hanım Şehit Aileleri Vakfının kuruluşunu gerçekleştirdi.

20. dönemde İstanbul, 21. dönemde Kocaeli, 23 ve 24. dönemde İstanbul milletvekili seçildi. 54. Hükûmette İçişleri Bakanı olarak görev yaptı. 23 ve 24. dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekilliği görevinde bulundu.

Akşener, evli ve 1 çocuk annesidir.

Hakkımızda hendek

Kontrol Et

29 Ocak Türkiye Koronavirüs Tablosu

Türkiye genelinde koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 131 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı ise …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir